• هرگز با احمق ها بحث نکنید.آنها اول شما را تا سطح خودشان پایین می کشند، بعد با تجربه ی یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند! - مارک تواین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

لینوس توروالدز از هکرها برای پیوستن به Kernel Community دعوت می کند

اخبار و اطلاعات فناوری
 او میخواهد هکرها به جای حمله به کدهای لینوکس، به جامعه لینوکس بپیوندند.
لینوس توروالدز خالق کرنل لینوکس هفته گذشته در نشست Open Source، دعوت نامه ای را برای هکرها و مهاجمین امنیتی برای پیوستن به انجمن هسته لینوکس فرستاد.

توروالدز یک طرفدار بزرگ "جامعه امنیتی" نیست، زیرا او آن را سیاه و سفید نمی بیند. وی اظهار داشت که اشکالات بخشی از فرایند توسعه نرم افزار هستند و نمی توان از آنها اجتناب کرد، مهم نیست چقدر سعی می کنید: "توروالدز در گفتگو با جیم زملین گفت:" امنیت مطلق ثابت وجود ندارد، حتی اگر ما کار خود را در حد ایده ال و کامل انجام دهیم. " مدیر اجرایی بنیاد لینوکس.

توروالدز در یک مکالمه قبلی، گفت که تعداد زیادی از مردم در مقابل ما هستند که همچنان به جستجوی اشکالات و حفره ها در نرم افزارها برای حمله می پردازند.

Torvalds مبهوت از این است که چگونه برخی از این هکرهای امنیتی  اینقدر هوشمند هستند. آنها همیشه باگ یا حفره امنیتی را به طرز بسیار هوشمندانه پیدا می کنند، جایی که هیچکس فکر نمی کرد حفره امنیتی باشد.

توروالدز گفت: "به عنوان یک فرد فنی، من همیشه تحت تاثیر برخی از افرادی هستم که به کد ما حمله می کنند." "من احساس می کنم که این افراد هوشمند واقعا چیزهای بدی را انجام می دهند، ولی من آرزو می کنم آنها در کنار ما باشند زیرا آنها خیلی هوشمند هستند و می توانند به ما کمک کنند."

توروالدز گفت که اگر می توانست بسیاری از این افراد هوشمند را قبل از اینکه به سمت تاریکی بروند، به سمت انجمن هسته لینوکس دعوت کند آنوقت با تولید لینوکس قوی تر می توانیم جامعه ای بسیار بهتربسازیم. او می خواهد تا هکرها کمک کند تا به جای حمله به کد های کرنل اینوکس آن را بهبود بخشند.

توروالدز گفت: "من دعوت میکنم از افرادی که به امنیت علاقه دارند به جای حمله به ما به ما بپیوندند."
 منبع:linux-magazine

 

مطالب و دوره های آموزشی مرتبط
مطالب و دوره های آموزشی مرتبط
مطالب و دوره های آموزشی مرتبط

برچسب ها: لینوس توروالدز, Torvalds, Kernel, Attackers, Linus Torvalds, linux kernel community